Bóg nie lubi niepełnosprawnych?

Kpł 21, 17-23

” 17 Tak mów do Aarona: Ktokolwiek z potomków twoich według ich przyszłych pokoleń będzie miał jakąś skazę, nie będzie mógł się zbliżyć, aby ofiarować pokarm swego Boga. 18 Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać – ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, 19 ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, 20 ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. 21 Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę – nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga. 22 Jednakże wolno mu jeść pokarm swego Boga, zarówno święty, jak i najświętszy. 23 Tylko nie będzie podchodził do zasłony i nie będzie się zbliżał do ołtarza, bo ma skazę. Nie będzie bezcześcił moich świętości, bo Ja, Pan, jestem tym, który je uświęca! ”

Niewidomy swoją obecnością bezcześci ołtarz. Spoko. Piję twoje zdrowie, Boże. Tylko nie potknij się i nie wybij zębów, jak będziesz wychodził. Na schodach jest ciemno.

Reklamy

2 responses to “Bóg nie lubi niepełnosprawnych?

  1. A ten, co światło niesie czeluście oświetla.

  2. Witam mało kto przeczytał całą biblię, nie tylko wyrywkowo to, co wskazuje kościół. Do tego wiadomo, że wszystkich ewangelii było 80, a zostały wybrnę cztery. Jeszcze dalej pisać? No cóż… można, ale czy selekcja o czymś już nie mówi zbyt głośno? Czy komentarze są potrzebne?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s